Můj příběh

Jmenuji se Tomáš Rygl a miluji svoji ženu, dcerku, synka a pěstování levandule ❤.

K pěstování levandule jsem se dostal zhruba před deseti lety, kdy to byla moje forma prokrastinace při učení na státnice.

Toho času jsem bydlel u rodičů v Třebíči a začal levandulově kultivovat nejen náš balkon, ale také prostor před panelovým domem. Tam místo trávy vznikl prostor s prvními levandulemi a posléze s dalšími. Kdybych tam bydlel dodnes, je to tam pravděpodobně levandulová celá stráň.

Na levanduli miluji tu radost, když roste a samozřejmě i její vůni. Baví mě se o rostliny starat a vnímám je trošku víc než pouhé rostliny. Je to pro mě výborná psychohygiena a skvělý odpočinek. Nehledě na to, ze vůně této rostliny působí uklidňujícím způsobem na naši psychiku.

Proč vznikl tento projekt

Tento projekt vznikl především proto, že jsem chtěl vlastní místo, kde by kvetla levandule celoročně a svým návštěvníkům přinášela radost, klid a pohodu. Vytvořit vlastní pole přináší řadu úskalí, proto jsem se rozhodl spojit všechny své dovednosti a znalosti, které mi pomohly vytvořit tento web.

Běžně pracuji s lidmi a mám rád, když mi něco „roste pod rukama“‎. Právě zde je analogie s mojí běžnou prací lektora. Věnuji se komunikaci s ostatními i sám se sebou, koučinku a Mindfulness.

Které druhy pěstuji
  • Lavandula intermedia Grosso, označovaný jako Lavendin
  • Lavandula angustifolia, neboli levandule lékařská
Jaké jsou mé plány

Do budoucna připravuji další projekty, ale o tom zase někdy jindy.

Exit mobile version