Levandulový labyrint Lela

Příběh

Lenka Švarcová, zakladatelka Levandulového labyrintu, začala pěstovat své první levandule již ve svých 15 letech. V té době si koupila semínka a vypěstovala sazeničky.

Následovala svatební cesta do Provence, kde ji i manžela levandule svojí podmanivou vůní okouzlila. Po návratu do Česka koupili polorozpadlý dům s obrovskou zahradou a mezi prvními úpravami zbyla chvíle i na vysázení několika řádků levandule.

Zajímavost – Levandulový labyrint

Protože Lence připadalo nezajímavé sázet levanduli do řádků, rozhodla se vytvořit levandulový labyrint. Ten je zmenšenou kopií labyrintu z francouzské katedrály v Chartres.

Levandulový labyrint má průměr 21 metrů a je osázen 878 sazenicemi levandule lékařské. Jak říká Lenka: „Labyrint jako takový je místo pro hravost, odpočinek a meditaci, umožňuje lépe pochopit sama sebe a vyrovnat se s různými životními situacemi.“‎ a dodává, že právě kombinace labyrintu s levandulovou vůní dokáže úžasně zklidnit a uvolnit tělo i mysl.

Otevírací doba

V době květu jsou pořádány Levandulové žně.
Mimo žně návštěva možná po domluvě.

Ceník

Vstupné dobrovolné

Adresa

Kyžlírov 20, 753 62 Potštát
Google mapy
Mapy.cz

Instagram
Levandulové údolí v Chodouni
Levandulový statek Bezděkov

Byli jste tu? ❤

Napište nám do komentáře, za co byste chtěli vlastníky tohoto místa pochválit. Můžete přidat i tip, co by zde mohli do příště udělat jinak. Váš názor je pro ně i další návštěvníky velmi důležitý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Menu