Levandulový polštářek do kapsy

Lze využít jako hřejivý i chladivý.

Patříte mezi lidi, kterým bývá často zima? Co si takhle udělat domácí levandulový polštářek do kapsy, který si doma nahřejete a venku si užíváte tepla? Není k tomu potřeba nic zásadního, jen pár věcí a máte hotovo.

levandulový pytlíček

Budete potřebovat

 • Rýže: alternativně můžete použít pohankové a špaldové slupky. Pro větší polštářky pak meruňkové nebo třešňové pecky.
 • Květ levandule: který můžete sklidit doma nebo koupit ve formě čaje zde. (dole v článku je kód 10 % slevu).
 • Éterický levandulový olej: který si můžete koupit zde.
 • Bavlněná látka: jste-li zručnější, můžete si pytlíčky ušít na stroji, nicméně pokud chcete fungující výsledek rychleji, můžete vzít staré tričko a svázat šňůrkou nebo třeba dva páry ponožek (do každé kapsy jednu), které naplníte, zatočíte a přehrnete zpět. Oba postupy jsou níže. Alternativně si můžete koupit i bavlněný sáček.

Všechny produkty pohodlně nakoupíte na Econea.cz. S kódem ILELK93 získáte 10% slevu na celý nákup.

(Pssst slevy více než 20 % na econea.cz naleznete zde).

Postup výroby šitého polštářku

 1. Je potřeba si koupit vhodnou látku o velikosti jednoho pytlíčku cca 10 x 5cm (záleží na osobní preferenci).
 2. Látku je třeba ze 3 vnitřních stran sešít, otočit, naplnit dostatečným množstvím rýže. Rýže je vhodná z důvodu velikosti a přizpůsobivosti.
 3. Přidáte lžíci levandulových květů s pár kapkami éterického oleje (éterickým olejem můžete pokapávat i poté po prohřátí) a pytlíček zašijete.
 4. Hotový polštářek vložíte na cca 1 minutu (600 W) do mikrovlnné trouby nebo na topení. POZOR! Pokud využíváte mikrovlnou troubu, je z počátku vhodné zkusit kratší dobu a využít svých zkušeností. A hlavně, nikdy nenechávat ohřívat bez dozoru.
 5. Nyní můžete vložit do kapsy a vydat se na skvělý výlet nebo procházku. POZOR! Je dobré si předem zkontrolovat teplotu pytlíčku, abyste se nepopálili.

TIP pro šití na šicím stroji

Postup výroby jednodušší varianty

 1. Nachystejte si dvě ponožky.
 2. Naplňte je do poloviny (záleží na velikosti) rýží, přidejte lžíci květů levandule, pár kapek éterického oleje a zamotejte.
 3. Následně můžete zavázat provázkem a přehrnout zbytek látky zpět přes ponožku.
 4. Vložte na cca 1 minutu (600 W) do mikrovlnné trouby nebo na topení. POZOR! Pokud využíváte mikrovlnou troubu, je z počátku vhodné zkusit kratší dobu a využít svých zkušeností. A hlavně, nikdy nenechávat ohřívat bez dozoru.
 5. Nyní můžete vložit do kasy a vydat se na výlet. POZOR! Je dobré si předem zkontrolovat teplotu, abyste se nepopálili.

Levandulový polštářek na bolest svalů

 1. Pro tento účel je vhodnější zvolit větší látku, ze které ušijete větší polštářek (cca 30 – 10 cm).
 2. Ušitý polštářek můžete naplnit větší náplní, která bude hřát déle. V tomto případně jsou skvělé pohankové a špaldové slupky nebo pecky od meruněk a třešní. Pecky je třeba vyvařit v horké vodě a poté nechat pořádně vysušit (například na topení nebo chviličku v troubě).
 3. K peckám přidejte dvě lžíce levandulových květů a několik kapek éterického oleje.
 4. Vložte na cca 1 minutu do mikrovlnné trouby nebo na topení. POZOR! Pokud využíváte mikrovlnou troubu, je z počátku vhodné zkusit kratší dobu a využít svých zkušeností. A hlavně, nikdy nenechávat ohřívat bez dozoru.
 5. Řádně si otestujte si teplotu polštářku, aby nedošlo k popálení pokožky a pokud je vše v pořádku, můžete vložit na bolavé místo.

TIP: ten samý polštářek můžete také využít v chladivé variantě, kdy vložíte polštářek na několik minut do mrazáku. Ideální je však polštářek vložit ještě do igelitu a po použití řádně vysušit, třeba na topení.

5 komentářů. Nechte nové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Pošlete odkaz přátelům

Levandulový newsletter

Získejte speciální upozornění ke stříhání levandule, k návštěvě levandulových farem nebo na nové články. S námi už nic neprošvihnete.

Podobné články

Exit mobile version