Levandule de Žermanické moře

Zdroj: Levandule de Žermanické moře (facebook)

Příběh Levandule de Žermanické moře

Za projektem Žermanického moře (de Levandule) stojí Adam a Jirka.

Adam, který je snad od narození odkojen prací na statku, má 4 hektary krásné úrodné půdy po svých předcích, kterou už dál nechtěl nechat obhospodařovat jiné nájemce, jež ve svůj prospěch na ní sadili vše, z čeho kápl dobrý peníz. Ano, řepky nevyjímaje.

Jirka, který má pořád hlavu plnou nápadů, přišel s myšlenkou, že zajímavou plodinou, která bude lahodit jak oku, tak duši, může být právě levandule. Slovo dalo slovo a celý plán se rozjel.

Jedno bylo jasné již od začátku, vše bude BIO, žádná chemie.

Prvním krokem, který kluci úspěšně zvládli, byl přechod na ekologický způsob hospodaření a na farmě jsme po povinném přechodném období zavedli ekologické zemědělství.

Po vyplnění snad tuny formulářů a neústavné píli, se v první polovině roku 2021 vše zdárně podařilo a pole přešlo pod ekologický způsob hospodaření s určením pro pěstování levandule v bio kvalitě.

Půda je základem přírody, z půdy vzniká život. Všude se staví nebo září žlutá pole. Kluci se ale rozhodli, že kousek této cennosti, který mají, zbarví do fialova a půjdou cestou pěstování levandule v bio kvalitě. Ať dělá radost jak lidem, tak přírodě. Tento úžasný fialový příběh se rodí právě zde.

Ptáte se, proč Žermanické moře de Levandule?

Žermanická levandule se nachází v blízkosti Žermanického moře, respektive Žermanické přehrady. A kluci mají rádi španělštinu proto dovětek de levandule, kde „de“‎ značí „z nebo od“‎.

Levandulové království se rozkládá na 4 hektarech kvalitní půdy v nádherném prostředí s výhledy na vrcholky Beskyd. Toto prostředí je zcela unikátní svým umístěním. Je zde dostatečná vláha, kvalitní půda i celodenní sluneční svit. Levandulím se zde bude dařit více než výborně.

Žermanické moře parkování

Kdy je otevřeno

pro rok 2023: červenec-srpen

Vstupné

pro rok 2023: dobrovolné

Adresa

language
Název
Levandule Velehrad

Byli jste tu? Zanechte komentář, co se vám líbilo nebo byste do příště udělali jinak. Děkujeme ❤

14 komentářů. Nechte nové

 • Dobry den může se u vás levandule i sbírat ? Pokud ano jaká je cena? Děkuji

  Odpovědět
 • Milan a Katka
  16. 7. 2023 15:24

  Dobrý den,

  uvažujeme o focení svatebních fotografií a do oka nám padla možnost v levandulových polích. Chceme se zeptat, zda by to bylo možné v „Žermanickém moři“, a zda budou rostliny ještě kvést. Konkrétně by šlo o 22. července (víme, že už začal samosběr).

  Za odpověď děkujeme, Milan a Katka

  Odpovědět
  • Odpověď majitelů:

   Přejeme pěkný den,

   fotit je možno po domluvě kdykoliv mimo časy pro veřejnost. Cena za focení je stejná jako jinde na polích s levandulí, tedy 500 Kč / 30 minut. V časech pro veřejnost 500 Kč /hod. Pokud fotíte jen pro sebe, tak nic platit nemusíte, ale jen max do 18 hod ? V časech pro veřejnost je také možno fotit (500 Kč / hod). 22. července by pole mělo být stále v plném květu.

   Příspěvek na focení bude dále sloužit k rozvoji levandulího pole a všeho kolem ?
   Pokud budete chtít rezervovat konkrétní termín, stačí nám napsat datum a čas a my Vám termín zarezervujeme.

   Můžete zavolat přímo farmáři Adamovi na tel.: 732 781 803 a s ním se již konkrétně domluvíte ?

   S přáním pěkného dne
   Jirka & Adam a moře levandulí

   Odpovědět
 • Navštívila jsem dnes 16. 7., je to nádhera a výborný nápad pěstovat levanduli. Ať se dílo daří a levandulová pole vzkvétají.

  Odpovědět
 • Krásná práce, pánové. ? Děkujeme.

  Odpovědět
 • Byly jsme minulý týden s vnučkou,moc se nám líbilo, odvezly jsem si i bodanec od včelky,sirup už se chladí, určitě ještě přijedeme, hezké prostředí. Ještě postavit úly pro včelky a máte výborný med?

  Odpovědět
 • Zdenka Kotlárová
  30. 7. 2023 10:50

  Jaká je otevírací doba, děkuji Zdenka Kotlárová

  Odpovědět
 • Včera jsem si u Vás nastříhala kytičku. Moc Vám fandím, ať se daří! Jsem nadšená z každého takového smysluplného projektu. Díky!!

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.