Levandulová farma Starovičky

Příběh

Za úplným zrodem Levandulové farmy ve Starovičkách stojí farmář Staňa. To, co byl na začátku jen sen, brzy přerostlo v srdeční záležitost nejen Stani, ale i celé jeho rodiny.

Hodnoty, jako úcta ke krajině, regionu a tradicím, jsou pro všechny z Levandulové farmy klíčové a promítají se ve všech oblastech působení farmy.

Pěstují zde 70 tisíc keříků levandule. Z té následně vytvářejí voňavé dobroty a výrobky, které potěší všechny vaše smysly.

Děláme to tak, jak to bylo kdysi. Tedy podle našich dědů a babiček, s láskou k rodné hroudě, bez postřiků a chemických berliček.

Zajímavosti

Levanduli na farmě pěstují přirozeným způsobem, bez chemického ošetření a květy levandule pak používají pro výrobu potravinových, kosmetických, ale i relaxačních a kosmetických výrobků, které lze taktéž koupit v jejich levandulovém obchůdku kousek od farmy ve Starovičkách.

S nádherným výhledem na pálavské vrchy zde pěstují dva druhy levandule:

  • Levanduli lékařskou, používanou především pro kosmetické potřeby a v kuchyni.
  • Lavandin (Lavandula x intermedia „Grosso“) speciálně vyšlechtěnou odrůdu levandule ve Francii. Ta je známá pro její aromatickou vůni a sytou fialovou barvu.

Na Levandulové farmě je taktéž možnost samosběru levandule. Posbírat si návštěvníci mohou pro své potřeby jak Levanduli lékařskou, tak i Lavandin “Grosso”.

V roce 2020 se stala Levandule z Moravy vítězem prvního ročníku národního kola evropské soutěže Mladých farmářů.

TIP na parkování

Pomůžeme vám s parkováním, se kterým to nemusí být na první pohled úplně jednoduché.

!!! POZOR nově se u obchůdku parkovat nedá. Možné parkování pouze na záchytném parkovišti při vjezdu do obce (odkaz na navigaci zde). Poplatek 50 kč.

Levandulová farma Starovičky parkování
Foto: levandulezmoravy.cz

Proč přijet a jak to tu vypadá

Kdy je otevřeno

5.6. – 25.7.
9:00 – 20:00

26.7. – 30.8.
9:00 – 17:00

Vstupné

  • děti do 6 let zdarma
  • děti do 15 let 20 Kč
  • dospělí 60 Kč

Lze platit i na poli a kartou.

Adresa

Starovičky 350, 693 01 Starovičky (obchůdek)

Google mapy
Mapy.cz
(navigace přímo na pole)

Instagram
language
Webové stránky
Další tipy v okolí
  • Hrad Děvičky – ze zříceniny hradu skvělý výhled na celou Jižní Moravu a vodní nádrž Nové Mlýny. Cesta je trošku do kopce ale ten výhled za to opravdu stojí – garantujeme.
  • Café Fara Klentnice – na něco dobrého si můžete z Hradu Děvičky zajít do nedaleké kavárny Café Fara. Jen pozor, raději si udělejte rezervaci předem – jinak byste mohli zůstat stát ve frontě.
  • Vinařství u Kapličky – když máte chuť na něco většího nebo se chcete ubytovat, můžete si zajet do známého Vinařství u Kapličky. Oběd tu není nijak drahý, ubytování už by dražší být mohlo. U kapličky je i nedávno vybudovaná kaplička s krásným výhledem zpět na Hrad Děvičky.
Levandule z Bochoře
Levandulová farma Strání

Byli jste tu? Zanechte komentář, co se vám líbilo nebo byste do příště udělali jinak. Děkujeme ❤

5 komentářů. Nechte nové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.