Levandulový statek Bezděkov

Příběh

Za levandulovým statkem v Bezděkově stojí Lukáš Drlík se svou partnerkou. Základem tohoto místa byl samotný statek, kterému chtěli společně vdechnout život, vrátit zemědělství a začít obhospodařovat pole.

Roku 2014 založili své první levandulové políčko, na kterém vysázeli 500 malých rostlinek. Osázené pole má nyní rozlohu více než 2 ha a ve finále by se tato hodnota měla vyšplhat až na 6 ha. Samotnou unikátnost projektu Lukáš stvrdil v roce 2015 jako vítěz celostátní soutěže T-mobile rozjezdy, kde byl ohodnocen cenou poroty.

Jak Lukáš sám říká: „Nejlepší na samotné levanduli je krásná voňavá práce, u které jsou i cítit výsledky.“‎

Zajímavosti

Spolu s Levandulovým statkem je zde několik možností vyžití. Ať už jde o levandulový festival, masáže přímo na poli, levandulovou stezku, levandulovou galerii, levandulový krámeček, levandulové pikniky, levandulové svatby, levandulovou jógu, nebo něco dobrého ve vlastních kavárnách a bistrech zde, i v blízké Olomouci či Úsově.

Pěstovaná levandule je od počátku s BIO certifikací a jak říká Lukáš „Slovíčko BIO pro nás není až tak důležité, zato filozofie BIO jednoznačně.“‎

Tip – zajděte si na Levandulovou stezku

Levandulová stezka měří 1,6 km a vede kolem polí, luk i lesů. Na stezce je několik interaktivních dětských prvků, laviček a vzdělávacích informací. Psst, bonusem může být lesní občerstvení.

Lesní občerstvení

levandulovy-statek-bezdekov-lesni-bar

Levandulová stezka

Otevírací doba

květen
So – Ne 10:00 – 18:00
červen – srpen
Po – Ne 10:00 – 18:00

Ceník

Komentovaná prohlídka: 150 Kč/os
Stříhání vlastní kytičky: 70 Kč
Balíček (výše + dárek): 250 Kč
Focení v levanduli: 30 Kč

Adresa

Bezděkov 6
789 73 Úsov
Google mapy (přímo na pole)
Mapy.cz

Instagram
YouTube
language
Webové stránky
Levandulový labyrint Lela
Šumavská levandule

Byli jste tu? ❤

Napište nám do komentáře, za co byste chtěli vlastníky tohoto místa pochválit. Můžete přidat i tip, co by zde mohli do příště udělat jinak. Váš názor je pro ně i další návštěvníky velmi důležitý.

1 komentář. Nechte nové

  • Michaela
    1. 6. 2021 13:01

    Do Bezděkova jsme loni dojeli s odkvětem, tak kvitujeme, že letos máme informací víc. Už se těším, až sem letos pojedeme. Možná i na festival.

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Menu