Královská levandule

Příběh Královské levandule

Za projektem Královské levandule stojí Alena s plnou podporou svého muže Milana. Aleny příběh však začal už v dětství, kde ji tato voňavá rostlinka okouzlila natolik, že si představovala své vlastní fialové lány.

V roce 2010 se s nadšením vydala do Francie, která je pěstováním levandule vyhlášená. Ve Francii ji bohužel čekalo zklamání ve formě sklizených polí, ze kterých mnohé rostliny vytrhávali a likvidovali. Zpětně ji zklamání neodradilo a svoji zkušenost vnímá jako součást cyklu, kde každá rostlina má svůj začátek i konec.

Finální zlom jejího snu přišel v roce 2020, ve kterém byly vysazeny první Královské levandule a započalo budování vlastního políčka. Tou dobou si Alena uvědomovala, že chce trošku víc soběstačnosti a méně závislosti na systému. Občas celý život děláme práci, která nás nebaví nebo pracujeme pro někoho, kdo naši práci neoceňuje. To byl Aleny impulz, kdy šla svému snu naproti a energii začala vkládat do přírody, která ji naplňuje a dodává pocit klidu.

Levandule mi přináší klid, harmonii a pocit, že je svět v pořádku, říká Alena, zakladatelka projektu.

Ptáte se, proč Královská levandule?

Královská levandule se nachází v Novém Kníně. Ve městě, které má zhruba 835 letou historii. Je to královské zlatohorní město, kde se těžilo zlato (právě odsud získalo místo svůj název). Dokonce se zde dochovala i mincovna, kterou můžete navštívit v muzeu zlata přímo na náměstí.

Levandulové pole se nachází pod nejvyšším bodem Nového Knína a to, takzvanou Mikulí, nebo chcete-li Chvojnou, která ukrývá několik průzkumných štol, které sloužily k hledání drahých kovů v dávných dobách.

Královská levandule Nový Knín (video)

Kdy je otevřeno

v době akcí a samosběru
(aktuální informace na sociálních sítích)

Vstupné

dobrovolné

Adresa

Instagram
language
Webové stránky
Další tipy v okolí
Levandule Velehrad
Jizerská Levandulovna

Byli jste tu? Zanechte komentář, co se vám líbilo nebo byste do příště udělali jinak. Děkujeme ❤

9 komentářů. Nechte nové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.