Levandule v kopci

Příběh

Za Levandulí v kopci stojí Lucka a Jirka Navrátikovi. Ty k pěstování levandule přivedlo několik věcí – chtěli uniknout z kanceláře a být víc spolu, dále pak zužitkovat pole, které mají za domem a v neposlední řadě láska k přírodě a rostlinám samotným. Právě tyto faktory zapříčinili vznik poměrně unikátního místa.

Unikátní místo je to proto, že zde, v podhůří Beskyd, můžete nalézt okolo 700 rostlin v přibližně 80 různých kultivarech. Jejich levandule však nemusíte obdivovat pouze zde, ale také na mnoha českých levandulových farmách nebo českých i slovenských zahrádkách.

Celá farma funguje v bio režimu a prim zde hraje ruční práce. Takže je občas zapojena celá rodina od dětí až po babičku s dědou. Ale nebojte, práce je to krásná a voňavá.

Tip – odvezte si vůni levandule

Domů si krom sazeniček levandule můžete odvézt také čerstvou kytičku, levandulový věnec, levandulové paličky nebo polštářky či mýdla z kvalitních olejů vyráběných tradičním postupem za studena.

Kdy je otevřeno

V sezóně a po telefonické domluvě v podstatě kdykoliv.

Vstupné

dobrovolné

Adresa

Milíkov u Jablunkova 375, 73981

Google mapy
Mapy.cz
(pole za domem)

Instagram
language
Webové stránky
Další tipy v okolí
Levandule Petržílka
Levandule z Bochoře

Byli jste tu? Zanechte komentář, co se vám líbilo nebo byste do příště udělali jinak. Děkujeme ❤

2 komentáře. Nechte nové

  • Dobrý den,
    rad bych se informoval, jestli by bylo možné navštívit vaše voňavé království zítra 3.7. 22. Bydlíme v České Třebové tj. asi 220 km od vás. Chceme si udělat s manželkou výlet na motorce a tak píši raději trochu předem abychom k vám nejeli zbytečně. Rádi si od vás odvezeme nějaký voňavý výrobek ( věneček, kytičku ) na ozdobu a provonění domu.
    Děkuji za odpověď Zden Köhler,

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.