Levandulové údolí v Chodouni

Příběh

Příběh Chodouňské Levandule Heleny Neumanové započal už před 24 lety, kdy navštívila svého otce ve Venezuele. Tisíce kilometrů od domova se setkala se sílou bylin. Teprve takto daleko od domova pochopila kouzlo a umění její babičky, které je dnes i díky bylinkám 90 let.

Po návratu se začalo tvořit

Životy a příběhy českých bylinkářů a farmářů natolik okouzlily její rodinu a přítelkyni Milenu, že se pěstování bylin doslova zamilovali. S úctou v Chodouni, v samém srdci Barrandien Geoparku, kam ji v 10. století přinesli Keltové, vysadili levanduli lékařskou v BIO kvalitě. Levandulové pole nyní skýtá 50 000 levandulí, ze kterých vyrábí ucelenou řadu BIO produktů zdravé výživy.

Jejich produkty se vyrábí třech řadách

  1. BIO nápoje. BIO sypané čaje léčivé i pro chuťový zážitek
  2. BIO snacky a zdravé snídaně
  3. BIO ingredience pro pestré a voňavé vaření, pečení a grilování

Dle slov Heleny je naše země unikátní největšími BIO Levandulovými poli, a tohoto faktu využívají i při exportu do zahraničí pod hlavičkou Lavandula Bohemia.

Zajímavosti

Během letošní sezóny se můžete těšit na novou restauraci, zábavné stezky nebo cvičení v levandulovém poli. Taktéž se snad na podzim podaří dokončit EKO kemp a ubytovací Levandulový Glamping.

Tip – nechte se profesionálně opečovávat

V Bylinkové poradně se můžete nechat profesionálně opečovávat kosmetickými procedurami z levandulových produktů i od mezinárodního partnera L´Occitane. Dozvíte se spoustu informací přímo od majitelky Heleny Neumannové, nebo nutriční expertky Jany Bagarové. Spolupracují i s dalšími certifikovanými experty na Bachovy esence, hormonální jogu, ajurvédické masáže, nebo dětskou i těhotenskou jógu.

Otevírací doba

květen, září – duben
víkendy od 10:00 – 17:00
červen – srpen
od 10:00 – 18:00 (mino po)

Ceník

Vstupné zdarma

Adresa

Čs. armády Chodouň 26751,
7 Praha
Google mapy
Mapy.cz

Instagram
YouTube
language
Webové stránky
Další tipy v okolí
Levandulová zahrada Lavendka
Levandulový labyrint Lela

Byli jste tu? ❤

Napište nám do komentáře, za co byste chtěli vlastníky tohoto místa pochválit. Můžete přidat i tip, co by zde mohli do příště udělat jinak. Váš názor je pro ně i další návštěvníky velmi důležitý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Menu