Jak vytvořit levandulový věnec

Vytvořte si okouzlující levandulový věnec, který dodá vašemu domovu rustikální a romantický nádech. Levandulový věnec je krásnou dekorací na dveře, okna nebo stěny a zároveň provoní váš domov uklidňující vůní levandule.

Levandulový věnec je elegantní a voňavou dekorací, která může zkrášlit váš domov. Může být použit jako dekorace na dveře, stěnu nebo stůl. Vytvoření levandulového věnce je jednoduché a přináší krásný výsledek. Pojďme se podívat na jednotlivé kroky.

Co budete potřebovat:
  • Čerstvé stonky levandule
  • Slaměný nebo drátěný věnec
  • Bavlna nebo stuha
  • Nůžky

Návod

1. Příprava levandule: Začněte sbírat čerstvé stonky levandule. Odstraňte spodní listy a ponechte pouze květy a pár horních lístků. Sesbírané stonky seskupte do menších svazků / kytiček.

2. Připevnění svazků k rámu: Pomocí květinářského drátu začněte připevňovat svazky levandule k drátěnému věnci. Každý svazek pevně připevněte tak, aby zakrýval předchozí svazek a věnec měl plynulý vzhled. Postupujte postupně po celém obvodu věnce.

3. Pokračování v připevňování: Pokračujte v připevňování svazků levandule, dokud nebude celý věnec pokrytý. Snažte se, aby byl věnec hustý a květy byly rovnoměrně rozmístěny.

4. Úprava a dokončení: Jakmile je věnec kompletně pokrytý, zkontrolujte, zda jsou všechny svazky pevně připevněny a není vidět rám. Pokud je třeba, přidejte další svazky. Nakonec připevněte stuhu pro zavěšení a ozdobu.

Tipy:

  • Pro bohatší vzhled věnce můžete použít různé druhy levandule, například bílou, růžovou a fialovou.
  • Levandulový věnec můžete nechat uschnout a používat ho po několik sezón.
  • Levandulový věnec je krásným dárkem pro přátele a rodinu.
  • Do věnce můžete zakomponovat i další aktuálně kvetoucí bylinky a kytičky.

Závěr

Váš levandulový věnec je hotový! Tento nádherný a voňavý věnec přinese do vašeho domova kousek přírody a klidu. Můžete ho zavěsit na dveře, na stěnu nebo ho použít jako dekoraci na stole. Užijte si jeho krásu a vůni.


Zdroj: Okanagan Lavender & Herb Farm

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Pošlete odkaz přátelům

Levandulový newsletter

Získejte speciální upozornění ke stříhání levandule, k návštěvě levandulových farem nebo na nové články. S námi už nic neprošvihnete.

Podobné články