Recenze deodorantu Ben & Anna

Recenze nejlepších deodorantů, které jsme kdy testovali.

Asi to znáte všichni, obzvláště v letních měsících se každý z nás chce cítit „svěže“ a bez nepříjemného zápachu z potu. Větší obezřetnost může být na místě u přírodních deodorantů bez hliníkových solí.

Před nedávnem jsme testovali některé přírodní deodoranty. Nicméně v dnešním článku se podíváme detailněji na recenzi deodorantů od značky Ben & Anna, které jsou přírodní, německé a vegan. Za touto značkou stojí mladý pár, který se po letech života v Berlíně přestěhoval zpět na venkov, kde žije v souladu s přírodou.

Deodorant Ben & Anna – Máta

Tento mátový deodorant Ben & Anna jsem si opravdu zamiloval. Je to jeden z těch nejlepších, co jsem za poslední dobu testoval. Vydrží opravdu celý den a voní po mátě. První dny jsem si sice připadal jako kuřák nějakých „mentolek“, nicméně s výsledkem jsem nadmíru spokojen. Co víc, při zahřátí pokožky deodorant velmi příjemně chladí.

přírodní deodorant máta
Pozn. deodorant tolik nevysunujte, je obtížné jej zasunout zpět.

Jaké další možnosti a vůně Ben & Anna nabízí? V podstatě dvě:

 1. Řada s jedlou sodou bikarbonárou (Sodium Bicarbonate). Tu doporučuji všemi deseti. Jen u velmi citlivé kůže prý může způsobit zarudnutí kůže.
  1. Máta – jak jsem psal výše, vůně máty s chladivým efektem je skvělá pro letní měsíce.
  2. Urban Black – vůně dřeva, jehličí a bylinek voní velmi příjemně. Za mě voní víc jako čistě vyprané prádlo.
  3. Další zajímavé vůně, které plánuji vyzkoušet: zelený čaj a perská limetka.
  4. Vůně hodící se spíše pro ženy: levandule, vanilková orchidej  nebo třeba kokos.
 2. Řada sensitive pro citlivější pokožku. Tu jsem testoval taktéž, nicméně s výsledkem nejsem úplně spokojený. Za mě nevydrží celý den a je třeba v průběhu dne obnovit. Používám pro méně náročné dny, kdy jsem víc doma.
  1. Horský vánek – příjemná vůně čistě vypraného prádla. Za mě voní podobně jako Urban Black.

Nakupte produkty s 10% slevou na e-shopu econea. Použijte kód ILELK93.

přírodní deodorant

Proč používat přírodní deodoranty?

Konvenční deodoranty mnohdy obsahují kontroverzní hliník a jeho sloučeniny, přičemž zvýšená koncentrace hliníku v těle může způsobovat zdravotní problémy. Plus běžné deodoranty potlačují pocení, což může mít efekt na podporu rakovinotvorných buněk – laicky řečeno: pot odvádí z těla škodliviny a je třeba jim dát prostor ne je blokovat. (zdroj: econea.cz)

Na co si dát pozor, pokud vybíráte přírodní deodorant?

Já koukám především složení, konkrétně obsah sody bikarbonáry. S tou totiž vydrží deodorant opravdu namáhavý, teplý a především celý den.

Chcete si vytvořit domácí deodorant? Žádný problém!

Pokud milujete jednoduchost stejně jako my, můžete si zkusit vytvořit vlastní přírodní deodorant, který obsahuje pouze 4 suroviny! Přečtete si článek zde.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Pošlete odkaz přátelům

Levandulový newsletter

Získejte speciální upozornění ke stříhání levandule, k návštěvě levandulových farem nebo na nové články. S námi už nic neprošvihnete.

Podobné články