Levandulový deodorant

Budete potřebovat jen 4 ingredience.

Možná vás někdy napadlo, jestli se dá doma vyrobit vlastní deodorant, který bude bez zbytečných a mnohdy nebezpečných látek. Odpověď je jasná: Ano, dá. A jeho výroba je poměrně jednoduchá a rychlá.

V dnešním článku vám dáme tip na levandulový deodorant, který používáme již několik let a jsme s ním nadmíru spokojeni. Dokonce je vhodný i na sport a vyšší fyzickou aktivitu. Zabezpečí tak celodenní ochranu proti nadhměrnému pocení a zápachu.

Budete potřebovat jen 4 ingredience

 1. 3 lžičky jedlé sody*
 2. 3 lžičky kukuřičného škrobu
 3. 6 lžic za studena lisovaného kokosového oleje
 4. cca 5 kapek vybraného éterického oleje** (levandulový nebo Tea tree)

TIP – Produkty můžete koupit s 10% slevou na e-shopu econea. Použijte kód ILELK93.

*Jedlá soda a kukuřičný škrob absorbují velké množství potu a zabraňují tak vzniku nepříjemného pachu.
**Levandule působí antitisepticky (tzn. snižuje riziko infekce), regeneruje buňky pokožky, zmírňuje svalové napětí po námaze, uklidňuje. Levanduli můžete vyměnit např. za Tea tree (naše volba), který je antibakteriální, antivirový, antimykotický, povzbuzující a osvěžující. Dále pak cypriš, šalvěj nebo nějaké citrusy. Záleží na vkusu.
***Alternativně můžete přidat i bambucké máslo.

Postup přípravy

 1. Smícháme jedlou sodu a kukuřičný škrob.
 2. Ve vodní lázni si rozpustíme kokosový olej.
 3. Přidáme éterický olej.
 4. Vše důkladně mícháme, dokud se všechno hezky nespojí.
 5. Necháme ztuhnout.

TIPY

 • V létě je lepší skladovat v lednici, protože od cca 20 stupňů kokosový olej začíná měknout.
 • Vlastní deodorant si můžete udělat i bez éterického oleje. Každopádně nám velmi dobře funguje Tea Tree.
 • Kokosový olej lze použít s vůní i bez. Nicméně i ten s vůní za pár dnů vyprchá a přestane vonět.
 • Po natření je lepší chvíili počkat, než deodorant zaschne.
 • Jestliže se vám objeví v podpaží reakce, možná jste použili příliš jedlé sody a je lepší pár dní používat jiný deodorant a možná snížit množství jedlé sody.

Nechcete vyrábět?

Jestliže se vám nechce vyrábět, chápeme i my máme v záloze další přírodní deodoranty. Proto zde naše vyzkoušené tipy pro ženy i muže.

Tip 1 – přírodní deodorant pro ženy

Krémový deodorant s kokosem – toto je lahoda. Voní velmi jemně, krásně se roztírá a nelepí. V létě nemusí vydržet úplně celý den a podle pocení je třeba ho použít vícekrát. Ale to vůbec nevadí, protože kokosová vůně je okouzlující.

zdravý deodorant

Tip 2 – přírodní deodoranty pro muže

Pro muže velmi dobře funguje výše uvedený tip na vlastní výrobu s Tea Tree vůní. Vydrží i to nejvyšší vytížení a stále nezanechává zápach.

Pokud však nechcete experimentovat a vytvářet, doporučujeme si buď nechat poradit skrze chat (dole vpravo) od hrdinů z Econea nebo využít našich tipů. Uvedené produkty jsme testovali právě na doporučení od kolegů z Econea. Líbí se nám, že automaticky nějaký nedoporučí, nýbrž se ptají na vaše potřeby a přání.

 1. Officina Naturae Deodorant „Sea Wave“ – tento deodorant lze použít jak pro dámy tak pány. My koupili pro muže a první den mu svěží vůně příliš nevoněla. To se však rázem změnilo a je zajímavé, že si vůni velmi oblíbil.
 2. Urtekram deodorant s aloe a baobabem – tento deodorant je určen přímo pro muže a voní na první dobrou. Jeho vůně je podobná dřeva v sauně, tu muž miluje, proto ta rychlá shoda. Nicméně nám přijde, že ochrana je pro letní dny nižší a je třeba velmi často opakovat. Proto si ho muž schovává pro chladnější období, kdy se člověk tolik nepotí.
 3. Weleda Deodorant citrus – tento deodorant je také unisex a mému muži zpočátku příliš nevoněl. Nicméně během horkých letních dnů si najednou vůni citrusů velmi oblíbil. PS: taktéž vydrží vyšší zatížení.

přírodní deodorant pro muže

A jaký je váš oblíbený deodorant? Napište nám do komentářů.

Aktualizováno 12.6.2023

4 komentáře. Nechte nové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Pošlete odkaz přátelům

Levandulový newsletter

Získejte speciální upozornění ke stříhání levandule, k návštěvě levandulových farem nebo na nové články. S námi už nic neprošvihnete.

Podobné články