Recenze Retap láhve

Skleněná, stylová a udržitelná láhev.

Rádi byste si užili svoji levandulovou limonádu nebo kohoutkovou vodu z nějaké stylové, udržitelně vyrobené a skleněné láhve? Pokud ano, v dnešním recenzi si představíme skandinávskou láhev Retap, kterou si můžete koupit zde.

Retap láhev je skleněná, odolná a ekologická láhev s doživotní zárukou. Je udržitelně vyrobená a jejím používáním výrazně snižujeme spotřebu plastových lahví.

V našem článku se dozvíte, jak jsme s Retap lahví spokojení. Pojďte si přečíst naše plusy a mínusy, které u tohoto produktu vnímáme.

Retap láhev je skleněná, odolná a ekologická láhev s doživotní zárukou.

Výhody Retap láhve

 • Pití vody ze skla: jeden z největších benefitů je pocit pití vody ze skla oproti plastovým lahvím. Nevím jak u vás, ale nám voda ze skla chutná prostě lépe. Nehledě na to, že láhev Retap neobsahuje žádné fláty a BPA sloučeniny, je tak opravdu „zdravou lahví“‎.
 • Úspora několik tisíc korun a přírody: každoroční spotřeba plastových lahví je prý přes 22 miliard kusů. To je enormní číslo a kdybychom ty lahve naskládali na sebe, tak se dostaneme 50x na měsíc. Nehledě na to, že za vodu z kohoutku platíte o 99 % méně než u balené vody. (zdroj: econea)
 • Láhev je vyrobena z odolného skla: Brosilikátového sklo je odolné proti poškrábání, má větší odolnost proti rozbití a vydrží i vařící vodu. Nicméně je potřeba brát v potaz, že jde stále o sklo a nám se podařila rozbít.

 • Doživotní garance výměny při rozbití: co vnímám jako benefit, tak možnost bezplatné výměny, když se vám láhev rozbije (a to i vaší vlastní vinou). Reklamace Retap láhve je rychlá a jednoduchá, stačí vyplnit tento formulář, přiložit účtenku a fotografii > do 14 dní vám dojde nová. (Pozor: uchovejte si víčko, to není součástí výměny)
 • Designová láhev s Red Dot Design Award: láhev je stylové a mnoho lidí osloví svým designem.

 • Gumové víčko poměrně dobře těsní: možné obavy byste logicky mohli mít z těsnosti víčka, která nemá standardní závit. Nicméně pro naše potřeby přenosu v batohu / tašce velmi dobře těsní – snažíme se však, aby láhev stála (i v případě otočení však láhev těsní). Dokonce si k ní můžete koupit dřevěné víčko, které vypadá luxusně, ale těsní nejspíš méně.

 • Jednoduché čištění: máme velikost 0,8l a čištění je opravdu pohodlné a jednoduché. K čištění Retap láhve používáme kartáč na čistění lahví  + ekologický prostředek na nádobí Sonnet. Vše je opětovně čisté a lesklé. Láhev můžete umývat i v myčce na nádobí.
 • Příjemná váha: na to, že se jedná o sklo, je borosilikátové sklo lehčí než „klasické“‎ sklo. Takže pokud byste měli obavy tahat sebou těžké sklo, úplně nemusíte.

Nevýhody Retap láhve

 • Obsah jen do 0,8l: jako možnou nevýhodu Retap láhve vnímáme její objem. Vyrábí se ve velikostech 0,3 l, 0,5 l a 0,8 l. Osobně by se nám líbila velikost 1 l.

 • Láhev se nedá recyklovat: brosilikátové sklo má jinou teplotu tání a láhev není možné vyhodit do kontejneru na sklo. Pokud vás zajímá, kam s rozbitou Retap lahví, tak se nabízí dvě varianty – buď do sběrného dvora, jako s varným sklem nebo do směsného odpadu.
 • Je to sklo: ano, je to sklo se všemi svými pozitivy i negativy. Tím hlavním je, že se prostě a jednoduše rozbije. Další nevýhodou může být „lepší“‎ přenos tepla, tzn. v létě se může oteplovat a v zimně zase ochlazovat.
 • Nevhodné pro perlivé nápoje: osobně bublinkové nápoje nepijeme, ale když jsme si bublinkový nápoj do láhve přelili, tak tlak bublinek zvedá víčko a bohužel správně netěsní.
 • Cena: cena láhve se pohybuje od 299 – 399 Kč. Pro někoho to může být omezující, pro nás je to spíše investice, která se mnohonásobně vrátí.

Chutnější a čistší voda?

Předpokládáme, že pro spoustu z nás je důležitá kvalita a chuť samotné vody. Nám některá voda z kohoutku prostě nechutná ať se děje, co se děje. Během let jsme otestovali několik řešení, které vám nyní rádi doporučíme.

 1. Nechte vodu odstát do rána – pokud chcete to nejlevější řešení, můžete si vodu nechat „odstát“ alespoň do rána. Tím se z ní vypaří chlór a chuť bude malinko chutnější. Nicméně se z ní neodstraní možné nežádoucí látky, proto jsme hledali dál.
 2. Šungitová drť (koupit zde) – kamení, které z vody odstraní až 95 % kontaminantů (těžké kovy, chlór, pesticidy atd.) Nicméně my šungit používali spíš pro zlepšení chuti a obohacení o minerály a mikro živiny. Voda je rozhodně chutnější, nicméně proces trvá déle a my se posunuli k Britě.
 3. Filtrační konvice Brita (možné koupit zde) – máme velmi tvrdou vodu, tak jako většina České republiky. Proto využíváme i Britu, která funguje spolehlivě a velmi rychle. Voda je rozhodně chutnější, svěží a patrně obsahuje méně možných škodlivin. Plus ji využíváme do konvice, kávovaru, žehličky atd., které se méně zanáší vodním kamenem.
 4. Binchotanová tyčinka (koupit zde) – jako poslední variantu, kterou poslední dny testujeme je tyčinka z aktivního uhlí. Tu máme lokálně v Retap láhvi a už po hodině se zlepšuje kvalita i chuť. Nehledě na to, že vyrovnává pH a dodává do vody minerály. Takže pokud hledáte lokální řešení, můžete zkusit.

Zhodnocení Retap láhve

S Retap lahví jsme spokojeni a tento produkt doporučujeme. Ať už z toho pohledu, že nám pomáhá dodržovat pitný režim, tak z pohledu, že je z odolného skla, které když se náhodou rozbije, tak si můžete bezplatně objednat láhev novou.

Nejvyšší přínos skleněné lahve Retap vidíme především ve snížení spotřeby plastových lahví a pití vody ze skla.

Retap láhev je možné si zakoupit s 10% slevou. Stačí do své objednávky na eshopu econea zadat kód ILELK93. Slevy na Econea až 20 % najdete zde.

retap-lahev-recenze-econea eshop

Aktualizace 30.8.2022

7 komentářů. Nechte nové

 • Dobrý den, máte osobní zkušenost s reklamací / výměnou?

  Odpovědět
  • Dobrý den,

   ano, máme. Vše je rychlé a bez problémů. Jediné co se platí, tak poštovné, což je vlastně logické. Pokud potřebujete něco konkrétního, napište nám e-mail.

   Přeji spokojený den
   Tomáš Rygl

   Odpovědět
 • Máte tip nebo zkušenost s nějakým ochranným obalem? Díky

  Odpovědět
 • […] Recenzovali jsme Retap láhev. […]

  Odpovědět
 • Eva Fridrichová
  4. 8. 2022 13:45

  Láhev je pěkná, ale praktická vůbec. Víčka jsou z nepříjemného silikonu, tvar láhve není moc vhodný k úchopu a pokud si láhev naplníte sycenou vodou, tak víčko netěsní. Po několika měsících se mi láhev rozbila při mytí pádem asi z 5 cm, což by obyčejná skleněná láhev přežila (ano, láhev z obyčejného skla za 50 Kč už i horší nehody několikrát přežila a dá se recyklovat). Při rozbití lze sice Retapku vyměnit za novou, ale jelikož chtějí za poštovné více jak stovku, tak se mi opravdu nechce dávat za jednu láhev 500 Kč, 600 Kč při dalším rozbití – takže už bych si ji znova nikdy nekoupila.

  Odpovědět
  • Evi, souhlasím s vámi, že láhev není moc praktická co se rozbití týče. Je to sklo a nám už se nejedna podařila rozbít. Každopádně když na ni dává člověk pozor a stará se o ni pečlivěji, slouží výborně. Díky za komentář.

   Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami

Pošlete odkaz přátelům

Levandulový newsletter

Získejte speciální upozornění ke stříhání levandule, k návštěvě levandulových farem nebo na nové články. S námi už nic neprošvihnete.

Podobné články