Recenze Retap láhve

Skleněná, stylová a udržitelná láhev.

Rádi byste si užili svoji levandulovou limonádu nebo kohoutkovou vodu z nějaké stylové, udržitelně vyrobené a skleněné láhve? Pokud ano, v dnešním recenzi si představíme skandinávskou láhev Retap, kterou si můžete koupit zde.

Retap láhev je skleněná, odolná a ekologická láhev s doživotní zárukou. Je udržitelně vyrobená a jejím používáním výrazně snižujeme spotřebu plastových lahví.

V našem článku se dozvíte, jak jsme s Retap lahví spokojení. Pojďte si přečíst naše plusy a mínusy, které u tohoto produktu vnímáme.

Retap láhev je skleněná, odolná a ekologická láhev s doživotní zárukou.

Výhody Retap láhve

 • Pití vody ze skla: jeden z největších benefitů je pocit pití vody ze skla oproti plastovým lahvím. Nevím jak u vás, ale nám voda ze skla chutná prostě lépe. Nehledě na to, že láhev Retap neobsahuje žádné fláty a BPA sloučeniny, je tak opravdu „zdravou lahví“‎.
 • Úspora několik tisíc korun a přírody: každoroční spotřeba plastových lahví je prý přes 22 miliard kusů. To je enormní číslo a kdybychom ty lahve naskládali na sebe, tak se dostaneme 50x na měsíc. Nehledě na to, že za vodu z kohoutku platíte o 99 % méně než u balené vody. (zdroj: econea)
 • Láhev je vyrobena z odolného skla: Brosilikátového sklo je odolné proti poškrábání, má větší odolnost proti rozbití a vydrží i vařící vodu. Nicméně je potřeba brát v potaz, že jde stále o sklo a nám se podařila rozbít.

 • Doživotní garance výměny při rozbití: co vnímám jako benefit, tak možnost bezplatné výměny, když se vám láhev rozbije (a to i vaší vlastní vinou). Reklamace Retap láhve je rychlá a jednoduchá, stačí vyplnit tento formulář, přiložit účtenku a fotografii > do 14 dní vám dojde nová. (Pozor: uchovejte si víčko, to není součástí výměny)
 • Designová láhev s Red Dot Design Award: láhev je stylové a mnoho lidí osloví svým designem.

 • Gumové víčko poměrně dobře těsní: možné obavy byste logicky mohli mít z těsnosti víčka, která nemá standardní závit. Nicméně pro naše potřeby přenosu v batohu / tašce velmi dobře těsní – snažíme se však, aby láhev stála (i v případě otočení však láhev těsní). Dokonce si k ní můžete koupit dřevěné víčko, které vypadá luxusně, ale těsní nejspíš méně.

 • Jednoduché čištění: máme velikost 0,8l a čištění je opravdu pohodlné a jednoduché. K čištění Retap láhve používáme kartáč na čistění lahví  + ekologický prostředek na nádobí Sonnet. Vše je opětovně čisté a lesklé. Láhev můžete umývat i v myčce na nádobí.
 • Příjemná váha: na to, že se jedná o sklo, je borosilikátové sklo lehčí než „klasické“‎ sklo. Takže pokud byste měli obavy tahat sebou těžké sklo, úplně nemusíte.

Nevýhody Retap láhve

 • Obsah jen do 0,8l: jako možnou nevýhodu Retap láhve vnímáme její objem. Vyrábí se ve velikostech 0,3 l, 0,5 l a 0,8 l. Osobně by se nám líbila velikost 1 l.

 • Láhev se nedá recyklovat: brosilikátové sklo má jinou teplotu tání a láhev není možné vyhodit do kontejneru na sklo. Pokud vás zajímá, kam s rozbitou Retap lahví, tak se nabízí dvě varianty – buď do sběrného dvora, jako s varným sklem nebo do směsného odpadu.
 • Je to sklo: ano, je to sklo se všemi svými pozitivy i negativy. Tím hlavním je, že se prostě a jednoduše rozbije. Další nevýhodou může být „lepší“‎ přenos tepla, tzn. v létě se může oteplovat a v zimně zase ochlazovat.
 • Nevhodné pro perlivé nápoje: osobně bublinkové nápoje nepijeme, ale když jsme si bublinkový nápoj do láhve přelili, tak tlak bublinek zvedá víčko a bohužel správně netěsní.
 • Cena: cena láhve se pohybuje od 299 – 399 Kč. Pro někoho to může být omezující, pro nás je to spíše investice, která se mnohonásobně vrátí.

Chutnější a čistší voda?

Předpokládáme, že pro spoustu z nás je důležitá kvalita a chuť samotné vody. Nám některá voda z kohoutku prostě nechutná ať se děje, co se děje. Během let jsme otestovali několik řešení, které vám nyní rádi doporučíme.

 1. Nechte vodu odstát do rána – pokud chcete to nejlevější řešení, můžete si vodu nechat „odstát“ alespoň do rána. Tím se z ní vypaří chlór a chuť bude malinko chutnější. Nicméně se z ní neodstraní možné nežádoucí látky, proto jsme hledali dál.
 2. Šungitová drť (koupit zde) – kamení, které z vody odstraní až 95 % kontaminantů (těžké kovy, chlór, pesticidy atd.) Nicméně my šungit používali spíš pro zlepšení chuti a obohacení o minerály a mikro živiny. Voda je rozhodně chutnější, nicméně proces trvá déle a my se posunuli k Britě.
 3. Filtrační konvice Brita (možné koupit zde) – máme velmi tvrdou vodu, tak jako většina České republiky. Proto využíváme i Britu, která funguje spolehlivě a velmi rychle. Voda je rozhodně chutnější, svěží a patrně obsahuje méně možných škodlivin. Plus ji využíváme do konvice, kávovaru, žehličky atd., které se méně zanáší vodním kamenem.
 4. Binchotanová tyčinka (koupit zde) – jako poslední variantu, kterou poslední dny testujeme je tyčinka z aktivního uhlí. Tu máme lokálně v Retap láhvi a už po hodině se zlepšuje kvalita i chuť. Nehledě na to, že vyrovnává pH a dodává do vody minerály. Takže pokud hledáte lokální řešení, můžete zkusit.

Zhodnocení Retap láhve

S Retap lahví jsme spokojeni a tento produkt doporučujeme. Ať už z toho pohledu, že nám pomáhá dodržovat pitný režim, tak z pohledu, že je z odolného skla, které když se náhodou rozbije, tak si můžete bezplatně objednat láhev novou.

Nejvyšší přínos skleněné lahve Retap vidíme především ve snížení spotřeby plastových lahví a pití vody ze skla.

Retap láhev je možné si zakoupit s 10% slevou. Stačí do své objednávky na eshopu econea zadat kód ILELK93. Slevy na Econea až 20 % najdete zde.

retap-lahev-recenze-econea eshop

Aktualizace 30.8.2022

9 komentářů. Nechte nové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Pošlete odkaz přátelům

Levandulový newsletter

Získejte speciální upozornění ke stříhání levandule, k návštěvě levandulových farem nebo na nové články. S námi už nic neprošvihnete.

Podobné články