Recenze termosky Made Sustained

Nerezová láhev na celý život.

Miluji přenosné lahve, které snižují spotřebu plastových lahví a jsou zdravotně nezávadné. Již dříve jsme recenzovali Retap láhev ze skla, která je sice stylová, nicméně poměrně křehká a tekutinu neudrží v požadované teplotě. Právě z toho důvodu přichází recenze dnešní.

Přes několik měsíců aktivně testuji termosku Made Sustained 0,75 l, která mě absolutně nadchla a jsem s ní nadmíru spokojen. Popravdě, nemám k ní žádné výtky a proto bych tuto zkušenost rád sdílel i s vámi.

Termoska Made Sustained

Dlouho jsem si vybíral další láhev, která by splňovala mé náročné požadavky. Ty se týkají především zdravotní bezpečnosti a odolnosti při dlouhodobém a každodenním používání.

Na webu econea.cz se kterým dlouhodobě spolupracujeme jsem narazil na termosku / láhev, která udrží 24 hodin nápoj studený a 12 hodin nápoj horký. No … nevěřil jsem tomu. Tak jsem to za vás zkusil.

Výsledky mě mile překvapily. Když jsem si poprvé udělal v předvečer čaj, tak jsem si ráno spálil jazyk. Nefungovalo to. Čaj byl příliš teplý. Tak jsem musel vymyslet jiný proces.

  1. Čaj dělám čerstvý až ráno a termosku s obsahem 0,75l zaliji do plna vřelou vodou.
  2. Dva pytlíky čaje Sonnentor nechám 5 – 10 minut vylouhovat.
  3. Polovinu obsahu přeliji do hrnku a do termosky doliji studenou vodou.
  4. Čaj v termosce má poté ideální teplotu na pití a hrnek můžete dopít v průběhu času.

A v létě? Absolutní pecka. Voda vydrží studená i když na láhev svítí sluníčko. Neskutečné.

Jakou si vybrat velikost termosky?

Nad čím jsem přemýšlel, tak byla velikost láhve. Mají tři velikosti – 0,5, 0,75 a 1 litr. Piji často a komu by se chtělo stále hledat kohoutek? Na druhou stranu jde i o velikost a váhu. 0,5 váží 292 g, 0,75 váží 422 g a je velká jako 1,5 litrová PETka a 1 l váží 516 g.

Cena se pak pohybuje od 500 – 600 Kč a vy můžete nakoupit láhev s 10% slevou. Stačí do své objednávky na eshopu econea zadat kód ILELK93. Odkaz na termosky naleznete zde.

Jaká je odolnost láhve?

Musím se přiznat, že mi láhev párkrát spadla ve vlaku ze sedačky nebo jsem ji nešikovně srazil. Je možné, že se vám podaří něco podobného, ale nemusíte se bát. Na stříbrné barvě není nic moc vidět. Možná až při bližším zkoumání.

Jaké jsou možnosti výběru?

Krom velikosti můžete vybírat i z nepřeberného množství barev. Nicméně barevné kombinace jsou pouze u variant 0,5. Další velikosti jsou pouze v broušené stříbrné. U 0,5 si ještě můžete zvolit, zdali chcete mít ve víčku část plastu (BPA free polypropylen + silikonové těsnění) nebo variantu bez plastových částí (pouze silikonové těsnění).

4 důvody proč pít vodu z kohoutku

  • Na světě vyhodí přes 22 miliard kusů plastových lahví za rok.
  • Kdybychom vyhozené PETky postavili na sebe, tak se dotkneme Měsíce – 50krát!
  • Jednorázové PETky mohou uvolňovat nebezpečné toxiny jako je Bisfenol-A / BPA.
  • Voda z kohoutku se k vám potrubím dostane doslova 1.000krát šetrněji.
  • Kohoutková voda je o 99 % levnější než balená.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Pošlete odkaz přátelům

Levandulový newsletter

Získejte speciální upozornění ke stříhání levandule, k návštěvě levandulových farem nebo na nové články. S námi už nic neprošvihnete.

Podobné články