Levandulový osvěžovač vzduchu

Zlepší náladu i pohladí po duši.

Je známé, že vůně ovlivňují naše emoce, nálady a dokonce i jednání. Vůně levandule i jiných bylinek nás baví a proto jsme se rozhodli otestovat osvěžovače vzduchu od českého výrobce Tierra Verde.

V tomto článku se dozvíte, které vůně osvěžovačů jsme si vybrali, jaké mají různé vůně účinky a taky co hodnotíme kladně nebo na co doporučujeme dát pozor. Pro test jsme si vybrali sadu 4 osvěžovačů různých vůní kterou si můžete koupit s 10% slevou na econea.cz. Do objednávky stačí zadat slevový kód ILELK93. (Pssst slevy více než 20 % na econea.cz naleznete zde).

Osvěžovač vzduchu BIO levandule

Vůni levandule není nutné komukoliv připomínat. Předpokládáme, že návštěvníci těchto stránek velmi dobře ví, jak levandule voní.

Malebná vůně levandule z tohoto rozprašovače nás během chviličky přenese do slunných teplých letních dnů, kdy jsme jezdili po českých levandulových farmách. Není překvapivé, že společně s vůní se vybaví i naše vzpomínky – to umí „zkratka“‎ do starých částí našeho mozku.

Pokud se podíváme na vůni levandule obecně, tak nám navozuje pocit relaxace a pomáhá rozpouštět vnitřní napětí. Může být zajímavá v časech většího emočního vypětí, pro klidnější usínání nebo jen tak pro radost.

osvezovac-vzduchu-levandule-tierra-verde

Osvěžovač vzduchu BIO pomeranč

Vůně citrusů pomáhá příjemně relaxovat a uklidňovat naše nervy. Díky sladké pomerančové vůni si tak můžete během jedné aplikace vnést do života trošku víc slunce.

My osobně vůni pomeranče často využíváme v předvánočním čase do aromalampy nebo přidáváme pár kapek do koupele – tento osvěžovač je rychlejší alternativou.

osvezovac-vzduchu-pomeranc-tierra-verde

Osvěžovač vzduchu BIO eukalyptus

Eukalyptus se používá pro povzbuzení soustředění nebo díky jeho antibakteriálním vlastnostem k úlevě při nachlazení – blahodárně působí na dýchací cesty. Dále pak velmi dobře odpuzuje hmyz.

Vůně eukalyptu je poměrně specifická, každopádně nám úplně nevadí a osvěžovač v době nachlazení určitě využijeme.

osvezovac-vzduchu-eukaliptus-tierra-verde

Osvěžovač vzduchu BIO vavřín

Vavřín má taktéž citrusovou vůni, která pomáhá rozpustit stres a navrátit vnitřní harmonii. Za nás je jeho vůně velmi zajímavá a tak trošku neobvyklá. I přesto hezky doplňuje všechny předchozí a je dobré vůně kombinovat.

osvezovac-vzduchu-vavrin-tierra-verde.jpg

Co se nám líbilo

  • BIO kvalita: líbí se nám, že jsou všechny éterické oleje v bio kvalitě. Říkáme si, když už něco vdechovat, tak v té nejvyšší kvalitě.
  • Jednoduché a rychlé použití: stačí protřepat, namířit do prostoru a stříknout. Výrobce však upozorňuje, že není vhodné aplikovat produkt na pokožku zejména pak do očí.
  • Všestranné použití: osvěžit vzduch se dá téměř okamžitě v jakékoliv místnosti. Nicméně nám se osvědčila pracovna/obývák, prostor v autě nebo aplikace přímo na polštář.
  • Český výrobek: osobně rádi podporujeme lokální producenty, kteří vyrábí kvalitní produkty. Firma taktéž zaměstnává znevýhodněné lidi a uvážlivě zachází s odpady.
  • Sada je levnější: objednávali jsme sadu 4 produktů, kterou můžete koupit zde v poměrně sympatickém balení, které může sloužit jako pěkný dárek. (dole v článku je kód 10 % slevu).

osvezovac-vzduchu-tierra-verde.jpg

Na co si dát pozor

  • Rychleji vyprchá: některé vůně mohou při jedné aplikaci vyprchat rychleji a proto je potřeba aplikaci opakovat.
  • Nevydrží věčně: jestliže si nějakou vůni oblíbíte a budete ji využívat častěji,  je logické, že nevydrží věčně.
  • Hůře viditelný obsah: v lahvičce není úplně dobře vidět aktuální hladina tekutiny, nicméně předpokládáme, že se jedná o záměr aby do láhve pronikalo co nejméně světla.
  • Možné alergie: přírodní rostlinné extrakty mohou zcela logicky vyvolávat alergie. Proto pokud jste alergičtí na nějakou bylinku, je dobré věnovat zvýšený pozor. U nás jsme se s tím však nesetkali.

Zhodnocení

Recenzovaný produkt hodnotíme pozitivně. Líbí se nám, že je vyrobený v České republice a při jeho výrobě jsou použity suroviny v nejvyšší kvalitě.

Dále bychom rádi vyzdvihnuli, že se nejedná pouze o „provonění“ obydlí, nýbrž jde o ovlivnění našich emocí nebo nálad. Pokud nám například chybí teplé letní vůně, může to být vhodná náhrada.

Kde objednat

Tento produkt si můžete objednat na eshopu econea, odkud ho máme i my.

Líbí se nám, že i když jde o objednávku z eshopu, tak v econee zbytečně neplýtvají. Využívají krabice, který už byly jednou použity, papírovou lepící pásku z přírodního kaučuku nebo výplňový materiál z jiných balíků, novin či krabic – zkrátka víc myslí na naši planetu. A hlavně garantují kvalitu prodávaných produtků. Díky za to. ❤

2 komentáře. Nechte nové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Pošlete odkaz přátelům

Levandulový newsletter

Získejte speciální upozornění ke stříhání levandule, k návštěvě levandulových farem nebo na nové články. S námi už nic neprošvihnete.

Podobné články