10 tipů na levandulové dárky

Levandulové dárky, které potěší.

Máte ve svém okolí někoho, kdo miluje levanduli? A máte chuť ho potěšit levandulovým dárkem?

V dnešním článku se podíváme na 10 tipů na levandulové dárky. Je jedno, jestli jde o vánoční dárky, dárky k narozeninám nebo jen tak pro radost.

PS: nezapomínejme pečovat i o sebe, z prázdného hrníčku totiž nikomu nenalijeme. Tak co udělat radost i sobě? 🙂

Uklidňující levandulová vůně

Péče o naši psychickou pohodu je aktuálně důležitější než kdykoliv dříve a právě vůně nebo aromaterapie by mohla hrát velmi důležitou roli.

Je známé, že vůně ovlivňují naše emoce, nálady nebo jednání. Pouhé přivonění nás může přenést do teplých letních dnů ke kvetoucí levanduli nebo pomoci se spánkem, depresí nebo úzkostí.

My osobně máme letitou zkušenost s éterickými oleji, které kapeme do aromalampy nebo přímo na kůži. Vyzkoušet můžete éterický olej v BIO kvalitě od české firmy Tierra Verde.

Jestliže nemáte aromalampu, můžete si osvěžit vzduch osvěžovačem vzduchu s vůní levandule, který jsme recenzovali.

Péče o pokožku

Z čeho jsme doma nadšení, tak z levandulového mýdla na ruce nebo levandulového oleje. Oba tyto produkty používáme na denní bázi.

Kdybychom měli doporučit mýdlo, tak jednoznačně doporučíme značku Sonett a její tekuté levandulové mýdlo v bio kvalitě. Mýdlo krásně voní a skvěle mydlí. Dá se použít na ruce, obličej i tělo a je vyrobeno 100% z přírodních olejů. Značku Sonett používáme nejen jako mýdlo, nýbrž také jako prostředek na nádobí a nedokážeme si ho vynachválit.

No a když je nádobí umyté a naše ruce taktéž, tak používáme levandulový olej od společnosti Purity Vision a je taktéž v bio kvalitě. Je pro nás důležité přemýšlet, co si na svoji kůži dáme. Tento olej nádherně voní a můžete si s ním natřít celé tělo nebo využít ke společné masáži se svým partnerem – uklidňující vůně levandule přináší klid a pohodu na druhou.

Nesmíme zapomenout ani na prací gel, se kterým máme taktéž osobní zkušenosti. Prádlo po něm nádherně voní a ten pocit, když máme čistě vyprané prostěradlo a povlečení na peřiny je prostě skvělý.

Péče o tělo i duši

Znáte ten pocit, když za sebou máte náročný den, kdy se úplně nedařilo nebo vám děti skákaly celý den po hlavě? My taky. A právě na to nám velmi pomáhá horká vana s přídavkem levandulové koupelnové soli. Ten pocit, když se ponoříte do teplé vany a jste pouze vy… Nádhera, úplně jsem se zasnili. PS: levandulovou sůl si můžete vyrobit i doma s naším návodem.

Další variantou, kterou používáme na příjemné naladění a zklidnění je levandulový čaj. Ten jsme poprvé ochutnali před několika lety a přišlo nám poněkud „divné“‎ cítit levandulovou vůni v ústech – nyní už je to lahoda a děláme různé teplé i studené verze.

DIY levandulový dárek

Aktuálně jsme otestovali sadu na výrobu domácích svíček. Těší nás dát do dárku víc sebe a své lásky. Kdyby to někdo vnímal podobně, můžete zkusit vyrobit taktéž. Budeme rádi, když nám dáte v komentáři vědět, jak se vám výroba podařila a obdarovaného potěšila.

Všechny produkty můžete koupit s 10% slevou na eshopu econea. Stačí zadat slevový kód ILELK93 a získáte slevu na celý nákup. (Pssst slevy více než 20 % na econea.cz naleznete zde).

 

1 komentář. Nechte nové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Pošlete odkaz přátelům

Levandulový newsletter

Získejte speciální upozornění ke stříhání levandule, k návštěvě levandulových farem nebo na nové články. S námi už nic neprošvihnete.

Podobné články