Výroba levandulové svíčky

Nejekologičtější a nejzdravější svíčka na světě.

Chtěli byste si doma vyrobit levandulovou svíčku a nevíte jak na to? V dnešním článku se dozvíte, že výroba levandulové svíčky nemusí být dřina a že ji zvládnete sami doma.

Na výrobu levandulové svíčky potřebujete

 • DIY Sada na výrobu svíček: pro náš první návod jsme vyzkoušeli sadu na výrobu levandulových svíček od The Greatest Candle (koupili jsme zde).
 • 500 ml oleje: můžete mít nový rostlinný olej (slunečnicový, řepkový nebo olivový) nebo jak sami pobízejí výrobci, můžete využít olej po vaření nebo pečení. Hlavní idea je recyklace použitých rostlinných olejů především ke snížení kontaminace vody a půdy použitými oleji.
 • 5 skleniček: my jsme použili skleničky od jogurtů.

Sadu svíček získáte s 10% slevou a kódem ILELK93 na Econea.cz.

(Pssst slevy více než 20 % na econea.cz naleznete zde).

Levandulová svíčka - návod

Postup výroby levandulové svíčky

 1. 100 ml oleje (nového či použitého) nalijeme do vhodné nádoby určené do mikrovlnné trouby zapneme na 1 minutu
  • TIP: Doporučujeme využít nádoby, ze kterých nekonzumujete potraviny).
  • TIP 2: Pokud používáte starý olej, je dobré ho zbavit nečistot nebo přefiltrovat přes filtr na překapávanou kávu. Pach prý cítit nebude. My použili nový, protože na vaření používáme Ghí, které nemá odpad.
 2. Zahřátý olej opatrně vyjmeme z trouby (pozor, ať se nepopálíte / nepolijete) a vysypeme obsah sáčku na výrobu svíčky.
  • TIP: osobně bychom zamíchali až po přelití do finální skleničky. Především z důvodu ohřátí dalšího oleje na další svíčku.
 3. Necháme 30 sekund vychladnout a přidáme knot. Ten je dobrý „vycentrovat“‎ tvrdým papírem, který knot udrží uprostřed. My jsme si ho museli vytvořit z tvrdého kartonu, protože v balení nebyl.
 4. Necháme cca 30 – 60 minut ztuhnout.
 5. Zastřihneme knot s hranou nádoby a můžeme zapálit. Doba hoření je 30 hodin.

TIPY

Protože jsme dělali všech 5 svíček najednou, rozhodli jsme se ohřát celých 500 ml oleje na sporáku (na webu výrobce doporučují spíše vodní lázeň).

Zpětně tento postup moc nedoporučujeme. Je to velké množství teplého oleje se kterým se hůře manipuluje a který se velmi těžko přelévá.

Příště bychom volili spíš postup vložit na minutu do mikrovlky, přelít do finální nádoby, vysypat směs, přidat knot a ohřát další.

Levandulová svíčka - DIY

Závěr

Společnost The Greatest Candle se chlubí tím, že jsou nejekologičtější a nezdravější svíčky na světě. Pokud tedy hledáte něco podobného, můžete zkusit kopit jejich produkt, který stojí 399 Kč, což je necelých 80 Kč za jednu svíčku.

Je to poměrně hezký dárek, kterým můžete někoho potěšit, třeba i sebe. ❤

2 komentáře. Nechte nové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Pošlete odkaz přátelům

Levandulový newsletter

Získejte speciální upozornění ke stříhání levandule, k návštěvě levandulových farem nebo na nové články. S námi už nic neprošvihnete.

Podobné články